Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

SERVICE OVERVIEW

Přístup k energii, kterou využívají tepelná čerpadla, máme všichni. A užívat ji můžeme zdarma a bez následků na životním prostředí. Díky tepelným čerpadlům lze ušetřit až 60 % svých nákladů na vytápění domu a ohřev vody.
Návratnost investice do tepelného čerpadla se vrací během prvních pěti až deseti let. Životnost tepelných čerpadel je však minimálně 15 let. Životnost se prodlužuje kvalitním servisem, správným zapojením a hlavně vhodným výběrem samotného tepelného čerpadla.
S otázkou jak nastavit tepelné čerpadlo, s jeho výběrem a vhodným umístěním vám rádi poradíme.

Výhody tepelných čerpadel:

PLAN AND DETAILS

Bathroom maintenance $4.00 – $21.00 per hour;
Attic maintenance $3.09 – $15.00 per hour;
Garage maintenance $2.15 – $5.41 per hour;
Kitchen maintenance $2.18 – $4.11 per hour;
Outdoor home maintenance $4.18 – $6.25 per hour.

POPULAR QUESTIONS

Every renovation project requires a lot of expenses. They include such bulks as materials and labor. Materials, in turns, include tile, mortar, grout, rough plumbing materials, paint and many other. If you need to  make a calculation of your future renovation project, please give us a call or email us, and our manager will help you with this issue.

Depending on dimensions of the space and amount of work, it takes from a week to a 2-3 month to complete the renovation project.

The total budget may vary as sizes of rooms are very different. For example, approximate budget for a basic bathroom renovation is from $3500 to $5000. If you need detailed calculation of materials and work, please contact our Customer Service Department.

Renovation project can be initiated by the clients. If you need to reconstruct your old house, a room or a basement, you need to appeal to us, approve the project and budget and we’ll start working.