Odpady

Odpady

SERVICE OVERVIEW

Málo kdo z nás si dokáže v dnešní době představit, že by doma neměl splachovací toaletu nebo sprchový kout. Je to standart, který každý doma musí mít a s tím je spojené a důležité mít správně a kvalitně zhotovené odpady v celém domě.

Zajistíme Vám šikovného řemeslníka na rozvod odpadů v celém domě tak, aby jste se nemuseli ničím zabývat. Navíc veškerý sortiment, který bude potřebný k montáži kompletně dodáme a dovezeme. Vybrat si můžete z různých materiálů a nebo si necháte doporučit od nás.

PLAN AND DETAILS

Tree and shrub pruning and garden bed maintenance

$80.00 – $900.00 (contact us for detailed calculation);

Landscape design

$2.35 – $8.71 per square feet;

Drainage solutions

$8.00 – $10.00 per linear foot;

Irrigation systems

$1.70 – $2.54 per square feet.

POPULAR QUESTIONS

Every renovation project requires a lot of expenses. They include such bulks as materials and labor. Materials, in turns, include tile, mortar, grout, rough plumbing materials, paint and many other. If you need to  make a calculation of your future renovation project, please give us a call or email us, and our manager will help you with this issue.

Renovation project can be initiated by the clients. If you need to reconstruct your old house, a room or a basement, you need to appeal to us, approve the project and budget and we’ll start working.